Tarihçe

1981 - Elektronik test cihazları ve güvenlik sistemleri konusunda üretim yapan firma Logic ve mikroişlemci deney setleri üretimine başladı. Aynı yıl Türkiye'nin ilk  CCTV (Kapali Devre TV) Sistemini Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne kurdu. Philips hareketli kameralar ve tüm meclis binalarini kapsayan VHF Radyo frekansli dagitim sisteminden olusan sistemler tam 18 yıl kullanıldı ve 1998 yılında yapılan mimari restorasyon sırasında hala çalisir vaziyette iken söküldü ve renkli kameralar ile yenilendi.


1983 - Türkiye'nin  ve dünyanın ilk bilgisayar denetimli ,yüksek gerilim Transformatör test platformunu imal etti. Türkiye'nin ilk endüstriyel terminalini üretti. Bu sistem yapıldığında, IBM henüz kişisel bilgisayar ( PC ) üretimine başlamamıştı


1984 - Türkiye'nin ilk manyetik kart okuyucu terminalini ve barkod okuyucu terminalini üretti. Sadece ilk 4 yilda 1600 adet satti. Türkiye'nin ilk Personel Devam Kontrol Sistemi'ni kurdu ve bu sisteme PDKS adını verdi. Daha sonraki yıllarda PDKS markası bu sistem ile o kadar özdeşleştiki, bugün Türkiyede "PDKS" markası, personel devam kontrol sistemi  yerine sistem adı olarak kullanılır oldu.


1985 - Türkiye'nin sürücü ehliyetnamelerini ve  ve bunlari yapan otomatik PVC kart laminatörlerini üretti. Türkiyede ilk defa üretilen ve sürücü belgeleri ile kimlik karti üretiminde kullanilan bu cihazlarin, tüm Emniyet Müdürlüklerine ve Avrupa'ya  önemli miktarda ihracatini gerçeklestirdi.


1986 - Türkiyede ilk kez barkodlu üretim takip terminali üretti. 110 terminalden olusan Türkiye'nin ilk barkodlu üretim takip ve veri toplama sistemini Arçelik fabrikasina kurdu.  Yillik satis cirosunu 3 milyon $'a çikartti.


1987 -TSEK belgesi aldı. Türkiyenin ilk video switcher ve matrixini üretti.


1988 - TETA Endüstriyel Elektronik San. Ve Tic. A.S. kuruldu. SONY distribütörlügü alındı.


1991 - Türkiyenin ilk MOBESE sistemi firmamızca  İzmirde kuruldu. Ülkemizde Fiberoptik teknolojisinin bilinmediği bir dönemde, Yeraltı fiber optik kablolar kullanılarak 40 hareketli kameradan oluşan sistem işletmeye alındı, 20 yıldır faaliyette olan sistemimiz, İzmir Büyükşehir Başkanlığı tarafından  kullanılmaktadır.  


1992 -  MOTOROLA / Indala ile yapılan ortak çalişma sonucu Türkiye'nin ilk Proximity kart okuyucu terminalini üretti.


1994 - Deniz Kuvvetleri komutanlığı arge grubu ile birlikte Türk Denizaltı ve muhripleri için ilk milli Mesaj Terminal Ünitelerini üretti.


1995 - Türkiye'nin ilk bilgisayarli otopark sistemini ve bilet verme makinesini üretti. Türkiye'de ilk defa kontakli akıllıkart (smartcard) üretimini gerçeklestirdi.


1997 - İlk kez Ankara Vergi sıralamasına 17. sıradan girdi . Ayni yil 1 Milyon $ tutarinda yatirim tesviki kullanmaya hak kazandi.


1998 - Yeni modern binasina tasindi. Türkiye'nin ilk Radyo frekansli akillikart (mifare) okuyucu terminalini üretti.


1999 - Dünyada ve Türkiye'de ilk defa içecek otomatlari için mifare akilli kart okuyuculari üretti. Türk Silahli Kuvvetleri için Türkiye'de ilk defa kamera ile hedef tespit edebilen elektronik güdümlü otomatik silah sistemini üretti.


2000 - Türkiye'nin ilk RFID akıllı kartlar ile çalisan toplu ulaşım sistemini yazilim , donanim ve tüm parçalari ile üretti ve Konya'da kurdu.


2001 - ISO 9001 belgesi aldı, yeni fabrika binasina geçti. Akilli kartla çalisan ön ödemeli su sayaci ve tarifeli elektrik sayaci üretti.


2005 - Baskılı devre fabrikası satın alındı, Fabrika modernize edilerek üretim kapasitesi 3 katına yükseltildi.


2008 - 868 MHZ de çalışan RFID okuyucu Türkiyede ilk kez firmamızca üretildi. 8 metre ve 14 metreden kart okuyabilen okuyucular geliştirildi.


2009 - 2,4 GHz de çalışan mikrodalga okuyucu ve tag üretildi, bu okuyucu ile aktif tag 100 metre uzaklıktan tag okundu.


2010 - Dünyanın en küçük aktif tag'i firmamızca üretildi. Pil dahil  22mm x 12mm x 6mm boyutlara sahip olan bu tag  40 metre uzaklıktan okunabiliyor.

2008 - 868 MHZ de çalışan RFID okuyucu Türkiyede ilk kez firmamızca üretildi. 8 metre ve 14 metreden kart okuyabilen okuyucular geliştirildi.

2009 - 2,4 GHz de çalışan mikrodalga okuyucu ve tag üretildi, bu okuyucu ile aktif tag 100 metre uzaklıktan tag okundu.

2010 - Dünyanın en küçük aktif tag'i firmamızca üretildi. Pil dahil  22mm x 12mm x 6mm boyutlara sahip olan bu tag  40 metre uzaklıktan okunabiliyor